Лифт или платформа, која је инсталирана на објекту Спортско-рекреативног центра „Дубочица“ у потпуности је поправљена и може се користити.
Како наводе из ове установе, постоји тајмер од два минута, између два спољна позива платформе, који мора да се испоштује. Нова матична плоча је програмирана да не прима позив за платформу док не прођу два минута од претходног позива.
Захваљујући уградњи ове платформе, Спортско-рекреативни центар „Дубочица“ први пут од оснивања, односно од 1983. године, постао је доступан особама са инвалидитетом.
Подсећања ради, Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања је у оквиру програма „Србија без баријера“ финансирало инсталирање лифта, у вредности од 5 милиона динара, који особама са инвалидитетом омогућава да без потешкоћа дођу до базена и осталих просторија у објекту.
Такође, постоји и столица, која пружа могућност лакшег уласка у базен.
Ово је иначе реализовано у складу са пројектом Удружења оболелих од мултипла склерозе Јабланичког округа.






